Enyém lesz II. (Munkafázisok)

Ezzel a írásommal ösztönözni szeretném sárkányos barátaimat a saját "Vírusuk" létrehozására.

Mint előző írásomban közöltem, létrehozom saját vírusomat.

A tervezési fázis után, annak eredményét képeken is lehet látni az előzőekben.

Az A4-es nyomtatásokból összerakott tervrajz sajnos torznak bizonyult, ezért az Exel táblázat alapját átrajzoltam a helyes méretbe. Kb 8 cm-el lett hosszabb és 3-4 cm-el magasabb (az alsó ív lejjebb került).

Tanakodtam, hogy készítsek e kemény kartonból sablonokat, és azok segítségével szabjam e ki az egyes darabokat.

Először is a szineknek megfelelő foltokat átmásoltam skiccpausz papirra, hogy majd végül is a ráhagyásokkal átrajzoljam a kartonra. A következő fázis a vékony papír kiszabása volt.

Végül is úgy döntöttem, hogy nem lesz karton sablon. A tiszta méretű sablonokat a megfelelő szinű anyagra, helyes száliránnyal felfektetve, kőrbe rajzoltam, hol vékony filctollal, hol ceruzával, majd Weller forrasztópáka segítségével, vonalzó mellett körbe vágtam. Az íves részeknél kb 8-10 cm-enként igazítottam egyet a vonalzón.

A varrás előtt kétoldalas ragasztóval összeállítottam három varrni való darabot, majd a varrógép alá raktam. Az első öt centinél semmi gond nem volt, majd elszakadt a felső szál. Láttam, a tű teljesen összekenődött ragaccsal, és ezért szakadhatott el a szál. Lekapartam, lemostam hígítóval a tűt és befűztem a cérnát. 10 cm után újra elszakadt a cérna, de a harmadik ilyen eset után nálam is! A már összeragasztott darabokat szétszedtem, letéptem a ragasztó csíkokat róla, és anélkül is összetapadtak mert még maradt annyi ragacs rajta, hogy összeálljon. Ezeket már szakadás nélkül meg tudtam varrni.

A további össze varrni valókat egyesével egymásra fektettem, és lesúlyoztam, majd rövid cellux ragasztóval keresztbe egymáshoz rögzítettem.

Kiz ügyeskedéssel sikerült mindet össze varrni, majd a ragasztó szalagot mindenhonnan letépve, tiszáztam a varrást.

Egyszerre két vitorlát szabtam le, és kezdtem a varráshoz. Mindkettőt sikeresen össze is tudtam állítani. Az eredményt OFerinek be is mutattam a vebkamerán kersztül.

Szombaton kimentem az MFRT-re, és kivittem a munkámat, de nem tudtam senkinek megmutatni, mivel egyedül voltam sárkányeresztő. Egy rövid órácska eregetés után a hófúvástól menekülve haza ballagtam.

Gátfalvi Béla "gatbela" ujdonsült sárkányos barátunk felajánlotta segítségét a rudazat beszerzéséhez, amit egy netes megrendelésbe "fulladt".

Néhány felmerülő kérdést intéztem KZolihoz, aki rögtön válaszolva segített, így gondolatban már tovább dédelgettem a magam vírusát.

Egyenlőre eddig jutottam, köszönöm a nekem segítőknek.

Folyt köv.

 

Hozzászólások

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Hajrá!

Szia Miki!

Drukkolva olvasom a beszámolóidat. Én még nem merek belevágni, főleg nem egyedül. De nem kizárt, hogy tavasszal kikérem a véleményedet és elkapok egy Vírust.Wink

Ragacs

Miki izgatottan várom a képeket. Mi évente több száz méter kétoldalas 3 mm-es ragasztószallagot használunk fel pénztárca varráshoz, de senki sem járt úgy vele, mint Te. Mondjuk nekünk ipari varrógépeink vannak. Ha kell valakinek ilyen ragacs az szóljon nyugodtan. Kzoli Te milyen tehnikával vartad össze a vitorlát?

6 mm

Csak 3 mm-es van, vagy esetleg van 6mm-es? Hol lehet ilyet beszerezni?

Ragacs dettó

Én is jártam úgy mint a Miki. Egy széles szalagbol vágtam. Szerintem a minőségétől függ az anyagnak.
Stubi

Ragacs detto detto

Biztos ez volt a proplem, mert én is egy széleset csipkedtem keskenyre.

Ragacs kontra cérna

Szerintem a cérnával voltak a bajok. Próbaképpen vehetnél az újpesti cérnagyárban (Váci út) egy spulni műszálast.

Ragacs

Nekem 6 mm szeles ragasztoszallagom volt, de nem volt vele semmi problema. A komplett vitorla osszevarrasa utan kellett a varroturol letakaritanom a ragacsot. Anyu regi orosz varrogepevel varrtam, egy sima varrogep, nem ipari.