Virus folyt. folytatása.

Talán a lustaságomnak köszönhetem, de nem jártam végig az összes alkatrész lelőhelyet, és ezért úgy döntöttem, hogy magam készítem el azokat.

Először is meg kellett határozni azt a szöget amit a sárkány éle és a Skyshark cső között van. A rajzokat, hosszméreteket figyelembe véve megállapítottam, hogy 38 fokos szögben áll egymáshoz képest.

Fogtam egy 20 mm átmérőjű keménygumi rudat, és leszabtam 2 db kb. 60 mm-es darabot. Az egyik végükre a megfelelő szögben fúrtam egy 6 mm-es lyukat, majd a másik végüket leesztergáltam 12 mm-re, egyben, oda is fúrtam egy 6 mm-es furatot.

Ezután köszörüléssel alakítottam ki a végleges formáját (1. kép).

első kép
A felső összekötő rudam 5 mm-es. Ezt egy vastag falú mü.a. csővel csatlakoztattam a szárnyél rudazatához (2. kép).

második kép

A "Standoff" 3 mm-es kitámasztóknak felül 10 mm-es tuskót esztergáltam 3 mm-es furattal, és a Skyshark-nak egy keresztirányú 6 mm-es furatot készítettem, amit ezután felslicceltem (4. kép)

negyedik kép

Alul 8 mm-es textilbakelitbő, 3 mm-es furattal és egy 5 mm hosszú 4 mm átmérőjű csapocskát alakítottam ki, amibő, a hegye lekerekítésével és a tövét kb. 3 mm-re elszűkítve gombocskát alakítottam ki (3. kép).

harmadik kép

Ezeket a vitorlán olvasztott lyukakba lehet rögzíteni.

A szárnyfeszítőnek egy 4 mm-es csőszegecset ütöttem a vitorla két végébe, a hegyétől kb. 10 mm-re. A rudak végére egy-egy csövet dugtam, amibe keresztbe 2 mm-es furat van. Ebbe fűztem egy zsinórt, és hurokra kötöttem. A zsinór hosszabbik végét a csőszegecsen keresztü, és a saját hurkán is átdugva feszítettem ki kellően feszesre, majd elkötöttem (5. kép).

ötödik kép

Következett a kantározás.

A középső, két irányba menő kantárszára, rövid, csomókkal kötözött zsinór. Az ötödik csomót jelöltem ki alap méretnek.

A többi kantárszár, a helyére rögzítését, rövid hurkokkal kezdtem, azért, hogy ezekhez kötözgetve cserélni lehessen az egyes tipusú kantárokat. Az 1. és 2. képen láthatók. A felső összekötőnél, és a Skyshark csatlakozónak a stoppereit (5 mm-es mü.a. cső), kis gyorskötözőkkel szorítottam meg.

Az ajánlott kantár variációkat ezekhez a kis csonkokhoz rögzítve méregettem, kötözgettem, méregettem, kötözgettem, méregettem, kötözgettem,.....

Vasárnap az MFRT-n többen is kipróbáltuk, hogyan repül.

Első benyomásom, hogy át kell értékelni eddigi sárkányrángatási technikámat, és el kell kezden tanulni a trükköket, mivel most már van mivel.

Ha valami értelmetlen zagyvaságok vannak írásomban, kérlek Benneteket jelezzétek.

KZoli mondta a terepen, hogy jobban élvezte a sárkány építését mint az eregetést. Ezzel én is így vagyok egy kicsit, ezért bíztatok MINDENKIT, bátran kezdjen neki, sok sárkányt építeni.

Hozzászólások

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Gratula a Vírushoz

Gratulálok Én is! Nekem volt szerencsém kipróbálni is. Nagyon bejönnek, tetszenek ezek a vírusok!

En is szeretnek gratulalni!

En is szeretnek gratulalni! Sajnos nem tudtam kiprobalni a sarkanyodat, mert mire odaig eljutottam, mar nem igazan fujt a szel, majd legkozelebb!

Újabb gratuláció

Gratulálok az új sárkányodhoz és ahogy írtad most már nem kerülheted el a trükkök tökéletesítését sem!